Zakupy mogą wykonywać tylko zarejestrowani klienci.

W związku z tym przez złożeniem zamówienia konieczne będzie zalogowanie lub rejestracja.

22 303 9999
Darmowa wysyłka od 300 zł
NATINUEL > AGE SPOT SERUM 50ml - serum regulujące hiperpigmentację

AGE SPOT SERUM 50ml - serum regulujące hiperpigmentację

Producent: NATINUEL
Indeks: P28

OPIS

AGE SPOT SERUM: Innowacyjne serum na bazie arbutyny, kwasu fitowego, retinaldehydu. Synergia działania  trzech substancji aktywnych oddziałuje na biochemiczny mechanizm melanogenezy regulując nadprodukcję melaniny.

W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się łączyć zgodnie z procedurą z preparatem AGE POT PEELING oraz AGE SPOT MASK.

DZIAŁANIE:

• Posiada działanie antyoksydacyjne 
• Jest chelatem metali ciężkich w szczególności miedzi – powoduje że jest on niedostępna dla tyrozynazy.
• Blokuje  enzym tyrozynazy (hamuje działanie enzymu a nie jego powstawanie)
• Blokowanie polimeryzacji  5,6 di-hydroksyindolo 2 karboksylowej  (DHICApolimerazy )
• Posiada działanie rozjaśniające, przekształca melaninę wyprodukowaną przez melanocyty   w pigmenty pozbawione koloru. Pozwala to na rozjaśnienie istniejących już przebarwień aż do momentu całkowitego ich usunięcia.
• Wpływa na przekształcanie się malonosomów w keratynocyty, wspomaga usuwanie i dyspersję granulek melaniny w melanocytach.

Składniki aktywne:

KWAS FITOWY: Posiada działanie antyoksydacyjne, redukuje peroksydację lipidów, posiada właściwości chelatujące dzięki swoim zdolnością do usuwania metali ciężkich.

Hamuje melanogenezę dzięki zdolności wiązania się z “miedzią” i sprawiania że jest ona niedostępna dla tyrozynazy.

ARBUTYNA: Posiada działanie antyoksydacyjne, blokuje enzym tyrozynazy (blokuje działanie enzymu ale nie jego tworzenie). Hamuje polimeryzację5,6 hydroksyindolu (DHICA-polimerazy), posiada działanie rozjaśniające, przekształca melaninę wyprodukowaną poprzez melanocyty w pigmenty bez zabarwienia. Pozwala to narozjaśnienie występujących przebarwień aż do momentu ich całkowitego zniknięcia.

RETINAL (Cyklodekstryna ): Stymuluje wymianę komórkową, blokuje tyrozynę (czynnik konwersji z DOPA do DOPACHINONU), uczestniczy w przekształcaniu melanosomów w keratynocyty. Wspomaga rozdzielenie i dyspersję granulek melaniny w keratynocytach, wspomaga degradację melaniny poprzez stymulację podrażniającą enzymy lizosomalne (odpowiedzialne za degradację i trawienie obcych cząsteczek endogennych) które ułatwiają proces złuszczania.