Zakupy mogą wykonywać tylko zarejestrowani klienci.

W związku z tym przez złożeniem zamówienia konieczne będzie zalogowanie lub rejestracja.

22 303 9999
Darmowa wysyłka od 300 zł
NATINUEL > Aktywny koncentrat do iniekcji NORMALIZE SKIN 3x10 ml - odmłodzenie biologiczne skóry, odbudowa kolagenu typu 3

Aktywny koncentrat do iniekcji NORMALIZE SKIN 3x10 ml - odmłodzenie biologiczne skóry, odbudowa kolagenu typu 3

Producent: NATINUEL
Indeks: CCS01

OPIS

Zabieg wskazany w celu optymalizacji fizjologii skóry oraz zapobiegania procesowi starzenia.

Preparat medyczny, sterylny do zastosowania za pomocą mezoterapii igłowej lub mikroigłowej

Mechanizm działania: W skórze dochodzi do ciągłych przegrupowań komponentów biologicznych. Metaloproteinazy hydrolizują makrocząsteczki skóry a fibroblast je przekształca. Aby to osiągnąć należy pobudzić działanie fibroblastów oraz ograniczyć działanie metaloproteinaz. Przy pomocy Normalize Skin pobudzane są receptory fibroblastów z fragmentem kwasu hialuronowego połączonego z CD44, stymulując ich działa-nie anaboliczne. Dostarczamy pobudzonym fi broblastom aminokwasy, co prowadzi do tworzenia się nowych składników skóry właściwej, w tym kolagenu typu III. Stosując cysteinę hamujemy działanie metaloproteinaz, które niszczą macierz skórną (cysteina pełni funkcję regulacyjną w stosunku do układu metaloproteinaz skóry właściwej poprzez blokowanie ich działania).
Prowadzi to do utrzymania pH na poziomie 7,4 przy pomocy dwuwęglowego roztworu buforowego, zapobiegając skutkom procesu zakwaszania. W rzeczywistości proces zakwaszania powoduje zmiany macierzy. Wszystkie proteoglikany dysocjują w taki sam sposób (są obdarzone ładunkiem ujemnym), odpychają się od siebie i pozostają w wodzie daleko od siebie. Po zwiększeniu ładunku dodatniego (zakwaszenie) na skutek zapalenia, następuje akumulacja ładunków ujemnych oraz makrocząsteczek, co prowadzi do zestalenia roztworu i zapobiega wymianie metabolicznej. Ponadto w środowisku kwaśnym naładowanym dodatnio łatwiej dochodzi do wydzielania fragmentów grupy karboksylowej prokolagenu (naładowanych ujemnie) gdzie najlepiej tworzy się kolagen pierwszego typu (o działaniu fi brogennym) i starzenia się skóry. Dodanie przeciwutleniaczy chroni przed uszkodzeniem spowodowanym przez wolne rodniki, redukując uszkodzenia będące skutkiem chronostarzenia. Cholina, która pobudza cholinergiczny układ naskórka, reguluje rozwój keratynocytów redukując uszkodzenia skóry powstałe w wyniku fotostarzenia.
Sposób stosowania:  Produkt znajduje zastosowanie na wszystkie obszary hipotoniczne (można wprowadzać również za pomocą dermapen). Zabieg przeprowadza się raz w tygodniu przez 4 aplikacje, następnie 2 zabiegi jeden co 15 dni, a w celu podtrzymania efektów zaleca się jeden zabieg w miesiącu.