Zakupy mogą wykonywać tylko zarejestrowani klienci.

W związku z tym przez złożeniem zamówienia konieczne będzie zalogowanie lub rejestracja.

22 303 9999
Darmowa wysyłka od 300 zł
NATINUEL > Aktywny koncentrat RESTRUCTURE SKIN BODY wskazany w celu poprawy estetyki skóry

Aktywny koncentrat RESTRUCTURE SKIN BODY wskazany w celu poprawy estetyki skóry

Producent: NATINUEL
Indeks: CCSB04

OPIS

Preparat sterylny, 20 ml

Zabieg wskazany w celu poprawy estetyki skóry poprzez zwiększenie spójności skóry właściwej.

Mechanizm działania:Tkanki skóry, w miarę starzenia się, tracą teksturę i objętość. To z kolei, na skutek działania sił grawitacji, powoduje opadanie tkanki miękkiej, a w rezultacie pogorszenie wyglądu skóry. Usunięcie tej niedoskonałości, poprzez włóknienie skóry, powoduje problemy z metabolizmem skóry i dlatego powinno być stosowane wyłącznie w przypadku starszych pacjentów.
Opisywany produkt zawiera hipertoniczny roztwór kwasowy o drażniącym działaniu oraz aminokwasy. Substancje drażniące wywołują reakcję zapalną skóry właściwej. W następstwie takiej reakcji tworzy się kolagen o działaniu fi brogennym.
Z czasem wykazuje on tendencje do zagęszczania na skutek obkurczania się włókien i takie zagęszczanie powoduje rozciąganie hipotonicznej tkanki skórnej. Estetycznym przejawem takiego zagęszczania jest efekt liftingu skóry. Mediatory stanu zapalnego (interleukiny) wiążą się z CD40 kierując syntezę kolagenu w kierunku tworzenia się kolagenu o działaniu fi brogennym. W końcu w środowisku kwaśnym naładowanym dodatnio łatwiej dochodzi do wydzielania
fragmentów grupy karboksylowej prokolagenu (naładowanych ujemnie) gdzie najlepiej tworzy się kolagen pierwszego typu. Umożliwia to zagęszczenie skóry, które wraz z obkurczaniem się włókien, prowadzi do - napięcia skóry.

Sposób stosowania: Produkt znajduje zastosowanie na wszystkie obszary hipotoniczne (można wprowadzać również za pomocą urządzenia do mezoterapii SKIN PEN-Natinuel). Zabieg przeprowadza się raz w tygodniu przez 4 aplikacje następnie
należy odczekać miesiąc przed powtórzeniem zabiegu.